12-02-2021

Przystąpiliśmy do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA.

Z początkiem 2021 roku, nasza szkolna biblioteka przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA.

Umożliwienie w szkole korzystania z zasobów Biblioteki Narodowej w postaci cyfrowej to wyjście naprzeciw potrzebom czytelników oraz zwiększenie zakresu świadczonych usług w naszej bibliotece.

Academica pozwala na dostęp do 3 362 969 pełnotekstowych publikacji naukowych – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism (dane z lutego 2021). Korzystanie z tych zasobów jest nieodpłatne. Publikacje nie chronione prawem autorskim są dostępne każdemu użytkownikowi Internetu bez ograniczeń. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na naszym terminalu w bibliotece.

Biblioteka w Zespole Szkół nr 5 w Ełku zapewnia warunki do tworzenia notatek w czasie korzystania z tekstu oraz umożliwia dokonywanie rezerwacji przy terminalu (rezerwacje przez e-dziennik lub e-mail biblioteka@zs5.elk.pl).

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA!

Szczegóły dotyczące projektu i logowanie na stronie: www.academica.edu.pl