22
Feb

Multimedia

 

(w rozbudowie...)

     
Savoir-vivre w pracy
  Savoir-vivre w pracy
     
Mowa ciała w praktyce    Mowa ciała w praktyce
     
Rok1863   Na płycie dwa filmy:
1. Michała Misińskiego pt. "Niezwyciężeni" (czas trwania 4,21 min.) - tanimowany film o najnowszej historii Polski pokazujący walkę Polaków o wolność od pierwszego dnia II wojny światowej aż do upadku komunizmu w Europie i odzyskania niepodległości w 1989 roku.
2. Przemysława Bednarczyka pt. "Rok 1983" (czas trwania 60 min.) - fabularyzowany film dokumentalny o Powstaniu Styczniowym, jego wymiarze politycznym i militarnym oraz ludzkim - prezentując dzieje rodziny Brykczyńskich, w których jak w soczewce skupiają się losy tysięcy powstańców.
     
Popiełuszko jest wśród nas   Film Rafała Wilczyńskiego pt. "Popiełuszko. Wolność jest w nas" (czas trwania 149 min.) - to zrealizowana z rozmachem i humorem opowieśc o księdzu Jerzym Popiełuszko (1947-1984), który swoją odwagą i wiarą rozpalał w ludziach nadzieję i wewnętrzną siłę w dążeniu do wolności. Rezyser z wielką pieczołowitością dtworzył realia i atmosfera okresu stanu wojennego.
     
Prorok nie umiera   Film Adama Kraśnickiego pt. "Prorok nie umiera. Ks. Franciszek Blachnicki" (czas trwania 70 min.) - prezentujący osobe i dzieło wybitnego polskiego duchownego - twórcy Ruchu Światło-Życie, prekursora nowoczesnego duszpasterstwa.
     
Stella   Film Macieja Pawlickiego pt. "Stella" (czas trwania 55 min.) - bohaterką jest Stella Zylbersztajna-Tzur, Żydówka ocalona przez ponad dwadzieścia polskich rodzin z okolic Łosic. To portret kobiety odwaznej, która powraca wspomnieniami do przeszłości i nie zapomina tych, którzy mieli wpływ na jej losy.
     
film Człowiek Boga   film dokumentalny Człowiek Boga o ks. W. Bukowińskim (46 min.)