Udało się! Zdobyliśmy książki waszych marzeń!

dyplom19 grudnia 2014 roku delegaci z ZS 5 w Ełku mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystej gali w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Zostaliśmy zaproszeni w związku z sukcesem odniesionym przez naszą szkołę w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”.

Uczniowie pod kierunkiem pań bibliotekarek, stosownie do hasła konkursu „nakręcili się na czytanie” i stworzyli film pt. Krótka historia wielkiej paczki. Wraz z nim wysłali listę 50 książek, które chcą mieć możliwość wypożyczać z biblioteki szkolnej.

Dzieło naszych uczniów zostało wysoko ocenione przez kapitułę, na czele której stała minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Konkurencja była duża, do konkursu zakwalifikowały się 1123 szkoły. galaKreatywność, zabawa, radość i chęć czytania naszych uczniów zaowocowały sukcesem. Po odbiór dyplomu zostaliśmy zaproszeni jako „autorzy filmu innego niż wszystkie” – cieszymy się, że nasze starania w tym względzie zostały docenione. Zajęliśmy III miejsce w kategorii zespołów szkół i zdobyliśmy dla naszej biblioteki wszystkie książki z wysłanej wraz z filmikiem listy.

Po gali przechadzaliśmy się po Warszawskiej Starówce i ulicą Krakowskie Przedmieście podziwiając przepiękne świąteczne dekoracje naszej stolicy (zdjęcia w galerii  w folderze Konkurs "Książki naszych marzeń").

po gali 3To wydarzenie było bardzo miłym świątecznym akcentem na zakończenie tak aktywnie przez nas obchodzonego Roku Czytelnika. Wszystkim dziękujemy za wsparcie!

Zapraszamy do obejrzenia naszego krótkiego filmu  oraz nagrania z gali w MEN. (po gali) (wypowiedzi naszych uczniów)