Filmy nasze/naszych uczniów/o nas w sieci..

1. Reportaż zrealizowany przez uczestników projektu (1/3 uczestników to uczniowie, już absolwenci, naszej szkoły) "Moja Szkoła Jest Medialna" Fundacja MediaEvolution - Ełk, marzec 2011  „To tutaj mieszkam. Ełk”.

2. Obchody Światowego Dnia Książki 2013 w naszej szkole.

3. I salonik Poetycki - Międzynarodowy Dzień Poezji 2014.

4. I miejsce w szkolnym konkursie mltimedialnym Ta książka chodzi mi o głowie... (Światowy Dzień Książki 2014) za filmik do serii komiksów autorstwa Kevina Smitha i Phila Hestera Green Arrow.

5. II miejsce w szkolnym konkursie mltimedialnym Ta książka chodzi mi o głowie... (Światowy Dzień Książki 2014) za filmik do powieści Anji Snellman Dziewczynki ze świata maskotek

6. O książce Tożsamość Rodneya Cullacka Przemka Angermana - film do szkolnego konkursu na nieszablonową recenzję (Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2015)

Filmy/inne multimedia, które można od nas wypożyczyć:

1. Pakiet Filmoteka szkolna.

2. Film o patronie szkoły zrealizowany przez OTV Białystok pt.: „Hrabia z Rzeczpospolitej Sztabińskiej”.

3. Film Pawła Woldana Jestem gotowy na wszystko (czas trwania 41 min.)

4. Film Arkadiusza Gołębiewskiego Dzieci Kwatery "Ł" (czas trwania 52 min.)

5. Film Arkadiusza Gołębiewskiego Kwatera "Ł" (czas trwania 45 min.)

6. Film Małgorzaty Walczak i Marka Tomasza Pawłowskiego Jaster. Tajemnica Hela  (czas trwania 59 min.)

7. Film Irmgard von zur Muhlen The libaration of Aushwitz (czas trwania 52 min.)

8. Film Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego ... Gdziekolwiek jesteś, Panie Prezydencie... (czas trwania 86 min.)

9. Film Włodzimierza Dusiewicza Szesnastu  (czas trwania 50 min.)

10. Jarosław Mańka (scen. i reż.) Prywatne śledztwo majora Zakirova (czas trwania 20 min.)

11. Sławomir Radoń (wyb.), Mord katyński. Dokumenty zbrodni.

12. 15 lat IPN. Biblioteka cyfrowa (zbiór publikacji Instytutu z ostatnich lat)

13. Szwedzki film Mikaela Hafströma pt. Zło.

14. Michał Bukojemski (reż.), Z Kroniki Auschwitz. Orkiestra (26 min.)

15. Mirosław Rogalski (scen. i reż.), Krystyny Kuty 25 lat wolności (14 min.)

16. Ostatnie słowo "S". Posiedzenie Komitetu Obywatelskiego 24 czerwca 1990.

17. ...A Akta zniszczyć. Wystawa. Przegląd archiwalny.

18. Lew Hohmann, Paczki solidarności czas trwania (45 min.)

19. Jarosław Mańka, Maciej Grabysa, Święty ogień.

20. Jacek Petrycki, A może tego nie wolno mówić...

21. Maja Baczyńska, Miła, padnij!

22. Tomasz Piotrowski, 17 wrzenia 1939. Sowiecka okupacja wschodnich obszarów Polski w relacjach świadków.

23. Marek Widarski (scen. i realiz.), Powstanie i medycyna. Chcieliśmy żyć (czas trwania 53 min.)

24. Anna T. Pietraszek, Mirosław Jabłoński, Michał Kurkiewicz, Leszek Rysak, Konrad Starczewski (realiz.), Próba generalna. Strajk w Żyzej Oficerskiej Szkole Pożarniczej listopad-grudzień 1981.

25. Robert Szaj (prod.), Sławomir W. Malinowski (reż.), Natalia (czast trwania 52 min.)

26. Robert Szaj (prod.), Michał Juszczakiewicz (reż.), Rafał Wilk – człowiek ze stali (czast trwania 51 min.)

27. Robert Szaj (prod.), Grzegorz Nowiński (reż.), Turniej (czast trwania 48 min.)

28. Robert Szaj (prod.), Sławomir W. Malinowski (reż.), Droga do Londynu (czast trwania 51 min.)

29. Beata Kołaczyk (scen. i realiz.), Kl Auschwitz-Birkenau. Anatomia zbrodni (czas trwania 33 min.)

30. Leszek Staroń, Jerzy oleszkowicz (scen. i reż.), Byłem w Gespo (czas trwania 28 min.)

31. Zbigniew Lazarowicz, Klamra mój ojciec (audio mp3, czyta Julian Mere, czas trwania: 8 godzin 22 minuty)

32. Małgorzata Imielska (scen. i reż.), Sprawa Emila B. (czas trwania 67 min.)

33. Dariusz Fedorowicz (scen. i reż.), Samookaleczenia (czas trwania 12 min.)

34. Renata Zając (reż.), Eutanazja (nie)godna śmierć (czas trwania 24 min.)

35. Tomasz Mucha, Dariusz Fedorowicz (scen. i reż.), Agresja. Słowo jak pięść (czas trwania 6 min.) oraz 8 minut teorii  (czas trwania 8 min.)

36. Agnieszka Smoczyńska (reż.),

3 Love

(czas trwania 21 min.)

37. Dariusz Fedorowicz (scen. i reż.), Kultura osobista (czas trwania 13 min.)

38. Jan Kanty Pawluśkiewicz (muz.), Papusza (CD1, CD2)

39. Borys Lankosz (reż.) Ziarno prawdy (czas trwania 110 min.)

40. Powstanie Warszawskie (czas trwania 85 min.) - pełnometrazowy film dokumentalny