Narodowe Czytanie 2020

gorąco zachęcamy do zainteresowania się wydarzeniem

NC2020

RĘKOPIS "BALLADYNY" W BIBLIOTECE CYFROWEJ POLONA

TRANSMISJA ON-LINE

Zachęcamy również do wysłuchania świetnego występu naszego ucznia Kacpra z klasy II R w studiu Domu Kultury w Orzyszu >> TU


Narodowe Czytanie 2019

 

W odpowiedzi na apel pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, by spotkać się na wspólnym czytaniu w sobotę 7 września 2019 roku oraz na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej w Ełku nasza biblioteka szkolna aktywnie włączyła się we współtworzenie ogólnopolskiej akcji. To jedno z wielu podejmowanych przez nas działań na rzecz popularyzacji czytelnictwa. Przygotowaliśmy lapbooki z ciekawostkami  i zadaniami do lektur: Katarynki B. Prusa i Mój ojciec wstępuje do strażaków B. Schulza oraz krótkie biografie autorów. Różnorodność przygotowanych przez bibliotekarzy stacji zadaniowych wzbudziła zainteresowanie młodzieży prezentowanymi  lekturami.

NC2019

„Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego”. 

Źródło:

https://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2019/

(c)2022, Wszelkie Prawa Zastrzeżone