Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025
Gra terenowa "Tropem bohaterów 2023"
Akcja Jak nie czytam, jak czytam
Akcja Czytaj PL
Odjazdowy bibliotekarz
Biblioteka Bezglutenowa
Konkurs - Wyobraź sobie, że... reklamujesz książkę
Narodowe Czytanie
Dzień Babci i Dziadka 
Piknik "Tuwim przyjacielem dzieci"
Piknik "Brzechwa przyjacielem dzieci"
Konkurs na sleeveface
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Biesiada czytelnicza
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Konkurs - spot reklamowy "Ekonomiak czyta"
Niecodzienne lekcje z literaturą i o książkach.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Projekt "Ekonomiak czyta".
Światowy Dzień Turystyki
Rok Henryka Sienkiewicza
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. 
Biesiada czytelnicza
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
Festiwal Polskiej Sceny.
Salonik Poetycki.
Światowy Dzień Poezji
Święto Wolnych Książek.
Akcja "Zabierz ksiązkę na..."
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”  
Dzien Kobiet
1 kwietnia.
Kiermasze Książek.
Tydzień Zakazanych Książek.
Cała Polska czyta dzieciom.
Mikołajki w bibliotece
Ogólnopolskie Wybory Książek.
Konkurs "Ta książka chodzi mi po głowie".
Dzieje się - nie tylko w szkole...  
Kampania "Białą Wstążka"
Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości
Książki naszych marzeń - konkurs

Logo Ekonomiak czyta 2017  półka duża EC2017amazonki

 

Na spotkanie z autorem nowej powieści fantastycznej dla młodzieży zapraszamy klasy Ir, IIe, część IIIe. Pozostali zainteresowani uczniowie muszą uzgodnić ewentualną możliwość indywidualnie z paniami z biblioteki.


logo projektu     Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych     logo

 


logo projektu

Kontynuujemy projekt "Ekonomiak czyta"...


nc

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku
oraz Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Ełku

zapraszają

wszystkich zainteresowanych wspólnym czytaniem

do spędzenia DNIA NARODOWEGO CZYTANIA 6 WRZEŚNIA 2014 R. w sposób szczególny.
Na początek zaplanowano "Grę miejską".

GRA MIEJSKA
ZapraszaJĄ dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa we wspólnej zabawie.

Start 6 września o godz. 10.00 w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Ełku.

Zasady są proste, wystarczy w każdym z wyznaczonych miejsc przeczytać fragment Trylogii i zdobyć symboliczną pieczątkę.

Meta w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku, gdzie odbędzie się rozstrzygnięcie gry i nagrodzenie najlepszych zawodników.

O godz. 17.00 zapraszają także wszystkich do wspólnego kibicowania podczas "Pojedynku Vip-ów", podczas którego lokalni politycy oraz znane osobistości powalczą o najlepszą interpretację fragmentów "Trylogii" Henryka Sienkiewicza.
gra miejska Elk


 

czytelnik2014

 Gratulujemy!!W dniach od 8 do 15 maja Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.
Zapraszamy do udziału w przygotowanych atrakcjach na ten czas - więcej informacji tutaj...8 maja obchodziłyśmy nasze święto - Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza. Wszystkim nam życzliwym pięknie dziękujemy za życzenia :-) :-)


POZNAJEMY PATRONA SZKOŁY


W celu przybliżenia osoby Karola Brzostowskiego uczniom naszej szkoły zaproszono pana Sławomira Filipowicza, kierownika Archiwum Państwowego w Suwałkach, który dnia 15 lutego 2014 r przeprowadził autorską lekcję historyczno-archiwalną na temat: „Hrabiowie Ludwik Michał Pac i Karol Brzostowski wobec powstania listopadowego. Konfrontacja postaw i wyborów”. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy Ii1, Ir oraz zainteresowani nauczyciele.
Lekcja historyczno-archiwalna o Brzostowskim
Ponadto dzięki uprzejmości OTV Białystok otrzymaliśmy film pt.: „Hrabia z Rzeczpospolitej Sztabińskiej” przedstawiający sylwetkę patrona szkoły. Od lutego 2014 r.  jest dostępny w bibliotece szkolnej (czas trwania ok. 27 min.). Z pewnością ułatwi i uatrakcyjni nauczycielom popularyzację osoby i osiągnięć hrabiego Karola Brzostowskiego wśród uczniów Zespołu Szkół nr 5 w Ełku. Zachęcam do korzystania. 

W bibliotece gromadzimy również materiały o hr. Karolu Brzostowskim (książki, broszury, artykuły z prasy oraz wszelkie inne opracowania i zdjęcia, również z okresu nadania szkole jego  imienia). Osoby dysponujące jakimikolwiek materiałami proszę o kontakt lub dostarczenie do biblioteki – wypożyczenie w celu digitalizacji i skompletowania dokumentacji o patronie i jego osiągnięciach.

Beata Julita Koronkiewicz

 


  
ROK 2014 ROKIEM CZYTELNIKA Logo projektu


Pod hasłem „650 lat w służbie książki” rusza ogólnopolska akcja na rzecz wzrostu czytelnictwa. Sześć i pół wieku temu, w 1364 roku, w Polsce pojawił się stacjonariusz, którego zadaniem było wytwarzanie, udostępnianie i rozprowadzanie kopii ksiąg. Stacjonariusz zatem pełnił jednocześnie trzy funkcje – wydawcy, księgarza i bibliotekarza. Dla upamiętnienia tej rocznicy Komitet Porozumiewawczy Bibliotekarzy, Księgarzy i Wydawców ogłosił rok 2014 ROKIEM CZYTELNIKA.

Podejmując to wyzwanie, zaplanowaliśmy szereg akcji czytelniczych pod hasłem „Ekonomiak czyta”. Zrealizujemy je m.in. w czasie obchodówMiędzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (21 II), Międzynarodowego Dnia Poezji (21 III) oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 IV). Czekają na was również majówka z książką, tydzień filmowy, podczas którego będziecie mieli okazję poznać wybitne ekranizacje i adaptacje dzieł literackich, terenowa gra szkolna oraz liczne wystawy książek. Rok czytelnika to okazja do udziału w różnorodnych konkursach z nagrodami. Pierwsze z nich ogłosimy już wkrótce. Z promowaniem czytelnictwa wyjdziemy także poza mury szkoły – podejmiemy współpracę z placówkami przedszkolnymi. Nasza młodzież przygotowuje już inscenizację baśni dla najmłodszych czytelników, a w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książek dla Dzieci (2 IV) przeprowadzimy akcję czytania przedszkolakom.

Zapraszamy wszystkich do włączania się w obchody ROKU CZYTELNIKA oraz dzielenia się własnymi pomysłami. Liczymy na zaangażowanie środowiska szkolnego – zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Zespół programu „Ekonomiak czyta” (B. J. Koronkiewicz, U. Michalak, I. Możejko I. Chrostowska, D. Kawałko, I. Kowalczyk)

(c)2022, Wszelkie Prawa Zastrzeżone