wystawaW konkursie Wyobraź sobie, że… reklamujesz książkę uczniowie mogli przygotować różnego rodzaju formy reklamy książek: począwszy od prac literackich, poprzez graficzne, przestrzenne, multimedialne. Wpłynęło 30 prac, w tym jedna multimedialna. Organizatorzy postanowili 6 prac nagrodzić oraz 6 wyróżnić.

Oto laureaci nagrodzonych prac i ich wybory książkowe:

Karolina Protasiewicz z klasy 3R wykonała plakat reklamujący thriller medyczny brytyjskiego pisarza Wołanie Grobu Simona Becketta.
nagroda Karoliny
Patrycja Trojanowska z klasy 3G
zaprezentowała na plakacie postapokaliptyczną powieść fantastyczną słynnego mistrza grozy, czyli Bastion Stephena Kinga.
Bastion nagroda

Weronika Sadowska z klasy 3G
jako przedmiot plakatu wybrała Szóstkę wron amerykańskiej pisarki Leigh Bardugo, powieść z gatunku młodzieżowej literatury fantasy.
nagroda Szóstka wron
Jakub Awin z klasy 3G
wykonał plakat reklamujący mroczną, nastrojową baśń pt. Labirynt fauna autorstwa Guillermo del Toro i Cornelii Funke.
nagroda Labirynt fauna
Angelika Adamska z klasy 3R
przedstawiła znaną baśń filozoficzną Antoine’a de Saint-Exupéry’ego pt. Mały książę.
nagroda Angeliki
Julia Wielgat i Lidia Duba z klasy 2i
zareklamowały filmem Złodziejkę książek australijskiego pisarza Markusa Zusaka. Film mozna obejrzeć TU>>

Wśród pozostałych reklamowanych książek królowały kolejne powieści Stephena Kinga. Ciesząca sie wciąż niegasnącą sławą powieść grozy pt. To została wykorzystana przez Emilię Korneluk z klasy 4E
wyróżnienie Emilki
oraz Szymona Giluna z klasy 3R
wyróżnienie Szymona

Za swoje plakaty oboje dostali wyróżnienia.

Również Gabiel Antoniak z klasy 3R zdobył wyróżnienie za reklamę kolejnej powieści S. Kinga pt. Bazar złych snów.
wyróżnienie Gabrysia

Trzy ostatnie wyróżnienia porzypadły w  udziale nastepującym uczniom: Monice Zawadzkiej z klasy 3R  za plakat reklamujący Dawcę Lois Lowry - opowieść sf o życiu i człowieczeństwie,
wyróżnienie Moniki

Aleksandrze Adamczuk z klasy 3R za reklamę pięknej, wzruszającej książki Alejandro Palomasa pt.: Psiakość!
 wyróżnienie Oli

oraz Aleksandrze Orent z klasy 3R, która zareklamowała Maybe Someday - romantyczną powieść popularnej w naszej bibliotece pisarki Colleen Hoover.
wyróżnienie OliO

Zdecydowaną większość wybieranych przez uczestników konkursu książek posiadamy w naszych zasobach. Pozostaje nam obiecać, że w najbliższym czasie dokupimy trzy z nich. Dzieki temu uczniowie zachęceni reklamami wyeksponowanymi na wystawie pokonkursowej będą mogli każdą z tych propozycji wypożyczyć w szkolnej bibliotece.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a nauczycielom za wsparcie w organizacji przedsięwzięcia.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy naszych konkursów otrzymują dyplomy i nagrody książkowe dzieki życzliwości Wydawnictwa AlbatrosWydawnictwa Czarna OwcaWydawnictwa Znak,  Wydawnictwa CzarneOficyny Wydawniczej Drzewo Babel oraz Księgarni i Hurtowni Taniej Książki - TULISZKÓW. Sponsorom nagród serdecznie dziękujemy a społeczność szkolną zapraszamy do odwiedzin na ich stronach internetowych.

Szkolny konkurs ogłoszony przez bibliotekę na Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2019

Zapraszamy do udziału!

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie reklamy książki w jednej z trzech kategorii:

a) literackiej (np. wiersz, recenzja) - praca indywidualna

b) graficznej (np. zdjęcie, sleeveface, kolaż, plakat) - praca indywidualna

c) przestrzennej (np. lapbook, artbook, instalacja) - praca indywidualna lub w zespole dwuosobowym

Termin dostarczania pracy upływa 25 października 2019 r.

Więcej szczegółów w regulaminie.

TU Regulamin konkursu