BIBLIOTEKI BABCIOM I DZIADKOM

DBiD2020

Polskie babcie o 15 lat wcześniej niż dziadkowie doczekały się swego święta. W naszym kraju obchodzimy ten dzień już od lat 60. XX wieku. Rokrocznie wnuczęta korzystają z okazji, by złożyć życzenia, wręczyć upominki. Ta piękna okazja umożliwiła ełckim bibliotekom zorganizowanie międzypokoleniowego spotkania w nietypowej „Kawiarence dla Babci i Dziadka”, stworzonej w Zespole Szkół nr 5 w Ełku.

DBiD2020

Jest to kolejne wspólne przedsięwzięcie zorganizowane przez ełckie biblioteki. Tym razem celem było uhonorowanie Babć i Dziadków w związku ze zbliżającym się ich świętem. Swą obecnością zaszczycili nas goście z Klubu Senior+ w Ełku oraz Babcie i Dziadkowie wraz z wnuczętami ze szkół podstawowych. Współtwórcami happeningu były biblioteki szkół ponadpodstawowych wraz z uczniami, Zespół Marzycielki pod kierunkiem Jana Olejnika, przedstawiciele bibliotek szkół podstawowych oraz reprezentanci ze Szkoły Policealnej (Medyka) w Ełku. Całość prowadziła Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Ełku.

DBiD2020 DBiD2020 DBiD2020 DBiD2020 DBiD2020 DBiD2020 DBiD2020

Wśród śpiewających i grających artystów byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych: Wanessa Hecman z SP7, Maciej Janiszewski z ZS2 oraz Zespół Marzycielki z ZS6. Wiersze recytowali: Laura Żukowska z SP2, Oliwia Junko i Paweł Pośpiech z SP3, Maciej Kućmierz z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. Najnowszą wersję „Bajki o Czerwonym Kapturku” przedstawiła młodzież ZS1, a uczniowie z ZSM-E oraz 1LO i ZS5 zaangażowali do zabaw najmłodszych i najstarszych uczestników spotkania. Wiele emocji wzbudziły popisy umiejętności szycia, ubijania piany z białek i tańca z wnuczką na gazecie. Było to udane świętowanie integrujące pokolenia. Całości dopełnił  pyszny poczęstunek w „Kawiarence dla Babci i Dziadka” przygotowany przez organizatorów, ale też dzieci i babcie. Ponadto nasi goście otrzymali słodkie upominki przygotowane przez  Szkołę Policealną (Medyk) w Ełku, Zespół Szkół nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Ełku.

DBiD2020 DBiD2020 DBiD2020 DBiD2020
 DBiD2020 DBiD2020

Wszystkim ogromnie dziękujemy za aktywny udział i dobrą zabawę, a Panu Dyrektorowi ZS5 Kazimierzowi Czepułkowskiemu za umożliwienie organizacji przedsięwzięcia w szkole. Po raz kolejny udowadniamy, że warto świętować. Pozwala to na oderwanie się od codzienności, radosne odprężenie i uwolnienie spontaniczności, a to wszystko nie tylko wzmacnia zdrowie, ale i odświeża relacje miedzy ludźmi.

DBiD2020 DBiD2020 DBiD2020