Nad Niemnem - Narodowe Czytanie 2023

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 5iP mieli możliwość uczestniczyć w ciekawej lekcji bibliotecznej, którą przeprowadziła pani Halina Mikulska z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Ełku. 

Lekcja odbyła się w związku z 12. edycją Narodowego Czytania. Przypominamy, że na tegoroczną lekturę zostało wybrane Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej, a wydarzeniu patronuje para prezydencka. 

Zapraszamy do śledzenia relacji z obchodów 9.09.2023 r. na stronie prezydent.pl oraz do zapoznania się z dodatkowymi informacjami.

"...To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu..." - zachęcamy do przeczytania Listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Po głośnym odczytaniu fragmentu młodzież wykonała ćwiczenia i zadania dotyczące środków stylistycznych, umiejętności budowania zdań i klimatu pozytywistycznych utworów. 
Wykonanie ostatniego ćwiczenia, w którym trzeba było dokończyć opowiadanie używając „języka” Elizy Orzeszkowej z Nad Niemnem wymagało dużej kreatywności. Uczniowie poradzili sobie doskonale. 
Gratulujemy!
Na zakończenie uczniowie otrzymali tematyczne zakładki do książek przygotowane przez panie z biblioteki.

Jak nie czytam, jak czytam


Wykorzystując udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" przypominamy, że WARTO CZYTAĆ DLA PRZYJEMNOŚCI, a przy okazji rozwijać myślenie, empatię, podnosić kompetencje społeczne... W naszej bibliotece każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Przyjdź i sprawdź! Znajdź czas na poczytanie dla przyjemności i zwiększ swoje szanse na osiągnięcie sukcesu w życiu.

(c)2022, Wszelkie Prawa Zastrzeżone