Wortal język polski
portal internetowy wyspecjalizowany w języku polskim, autor: Arkadiusz Żmij.

Maze Generator - losowe tworzenie labiryntów, które można zapisać jako .pdf i wydrukować.

Słowniki LINGEA online - ponad 30 słowników online, z którycvh można łatwo korzystać w domu i w szkole.

Pamięci Żołnierzom Wyklętym

Biogramy Żołnierzy Tułaczy

Myślenie lateralne - wszystko, co chcesz wiedzieć o myleniu, a wstydzisz się zapytać.

Film Edukacyjny

Raport "Do czego służą biblioteki?"

V kongres bibliotek publicznych "Cała naprzód"

Nagrania wystąpień prelegentów na V ogólnopolskim kongresie bibliotek publicznych „Cała naprzód!”, który odbył się 20-21 października 2014 r. Wystąpienia prelegentów w bloku tematycznym „Na szerokie wody. Trendy, inspiracje, nowinki”. Tematy: design thinking, przywództwo, grywalizacja, rzecznictwo i uczenie dzieci programowania.

Culture.pl

Culture.pl to codziennie aktualizowany serwis, informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym swiecie. To największe i najbardziej wszechstronne źródło wiedzy o polskiej kulturze - oprócz informacji o wydarzeniach, organizowanych w Polsce i za granicą, znaleźć tu można liczne sylwetki artystów, recenzje, eseje, opisy i informacje o instytucjach kultury.

Biblioteki szkolne online

Blog skupiajacy nauczycieli bibliotekarzy ze szkół w różnych częściach Polski.

Maturalnie PL
Blog edukacyjny Zespołu Szkół nr 5 w Ełku. Maturzyści przygotowujący się do nowej matury z języka polskiego znajdą tu m.in. materiały udostępniane przez CKE, wypowiedzi monologowe tworzone przez uczniów, wskazówki polonistki do interpretacji różnych tekstów kultury oraz propozycje ciekawych lektur dodatkowych, które można przywoływać zarówno na ustnym, jak i pisemnym egzaminie

Edukacja Internet Dialog
Platforma do wymiany poglądów i informacji o współczesnej edukacji. Na stronie: blogi eksperckie, blogi nauczycielskie, ciekawe inicjatywy, projekty. Polecamy!

Literacka uczta z programem Bookriders
Bookrider - osoba, którea lubi książki i czytanie - obejrzyj 12 odcinków o tym co się czyta i co się pisze na Warmii i Mazurach - kulturalne jazdy z Warmii i Mazur.

Muzeum Historyczne w Ełku

Tetiana Galitsyna „maluje piaskiem” tragedię w Biesłanie

Lustro Biblioteki
W Lustrze Biblioteki zobaczycie jak wiele dzieje się w bibliotekach. Traficie do księgozbioru nietypowych książek i na akcje czytelnicze. Odkrycjecie nietypowe znaleziska w książkach i ciekawostki technologiczne. Lustro Biblioteki dowodzi, że biblioteki są otwarte dla wszystkich, a czytanie jest modne.

BOOKSHELF PORN
Zachwycające zdjęcia dla miłośników książek.

poprzecinku.pl
"Po przecinku" jest serwisem publicystycznym. Jest to miejsce gdzie można opublikować własne treści gdy macie coś ciekawego (opinie, analizy, bądź też artykuły o wszystkim co cię interesuje i wciąga) do powiedzenia i chcecie się tym podzielić ze światem.

OBSERWATORIUM ŻYWEJ KULTURY  SIEĆ BADAWCZA
Badania ŻYWEJ KULTURY prowadzone przez naukowców, udostepnione na przejrzystym portalu wiedzy o kulturze współczesnej zawierającym m. in. słownik, bibliotekę, prawo kultury i inne aktualne treści wraz z listą ekspertów pracujuących w tej sieci.

Program rozwoju bibliotek
(c)2022, Wszelkie Prawa Zastrzeżone